Neoveská družinaNeoveská družina

Nekončící příběh

Ano, jedině tak lze mluvit o tomto “projektu”, neboť dokud budeme hrát, bude se svět vyvíjet. V době psaní tohoto textu jsou to už nějaké dva roky od doby, kdy byly na papír načrtnuty první linie tohoto světa pod hlubokými dojmy, které na mě zanechaly internetové stránky Vukogvazdské družiny. Dlužno říct, že jsem se zezačátku po nich opičil více než je zdrávo a snaha o zopakování originálu (který však může být nakonec vždy jen jeden) se mnohdy nepříznivě táhne tvorbou až dodnes. Neboť když dva dělají totéž, není to vždy totéž...

Ale s postupem času šlo i poznání, že takhle by to nešlo a po památném zápichu z naší knihy návštěv...

Ubik
Tenhle web mi něco děsně připomíná... U Sétvala... Ale co?’’

...přetekla pomyslná kapka. A tak se počíná lehká perestrojka v našich hlavách a svět dostává stále jasnější obrysy, vymezuje se na vlastní ose a snad i stává něčím originálním. Ale dost již tlachů. Zpátky do práce mí otroci. Ještě mnoho kamenných destiček je třeba vysekat a stohy pergamenů popsat! A za čas uvidíme, jak se nám dílo daří.

Cíl? Spíš prostředky, ne?

Existuje plno hotových světů. Proč jsem se rozhodl dělat další nový?

Co je tohle za blbou otázku? Svět, který si vytvořím sám, je přece lepší! Jenomže jsem nechtěl, abych všecko dělal já. Přizval jsem ostatní a pod mojí tvrdou diktaturou to vzniká. Přiznávám, že jim nekompromisně předhazuju své vize a dusím jejich nápady, ale je to můj svět, jenom můj, muhehe...

Tedy ano. Zde by měl následovat nějaký manifest. Jenže tvorba něčeho tak zásadního je poněkud obtížná. Přístup ke hraní se neustále průběžně mění. Kde v minulosti byl solný důl plný kostlivců je dneska vysoká hra velmocí. Kde dřív byl ostrov velikosti ČR je dnes kontinent srovnatelný s Evropou. Věru vývoj je vidět na všech frontách (tedy pro nás, valná část je nezdokumentována a asi nikdy nebude nejspíše).

Pokoušel-li jsem se pak však nějak dát myšlenky, které stojí za vznikem toho světa, do několika prostých bodů, nedokázal jsem to. Možná je na to příliš brzy, proto si počkejte a choďte sem. Snad uvidíte, jak stránky rostou s dalšími nápady a jednoho dne se změní i tato sekce.

o_vzniku.txt · Poslední úprava: 2007/05/04 16:06 autor: korhul